Úvod > Spolky v obci > Spolek pro obnovu zámeckého parku

Spolek pro obnovu zámeckého parku

Na podzim roku 2013 se v Brankách začala formovat skupina lidí, jejímž cílem byla obnova zámeckého parku. Začali jsme brigádami. V r. 2014 jsme založili neformální Spolek pro obnovu zámeckého parku. Pořádali jsme zábavná odpoledne zaměřená na ekologii, ale i umění a workshopy. Zúčastnili jsme se také voleb v r. 2014 a máme v zastupitelstvu dva členy.

1.4. 2015 jsme založili oficiální SPOLEK PRO OBNOVU ZÁMECKÉHO PARKU. Naše činnosti se stále rozšiřují, kromě již zmiňovaného, spolupracujeme s ochránci přírody a ornitology. Vyvěsili jsme v parku budky a krmítka pro ptáky - vyrobené místními občany. Účastníme se celorepublikových akcí s ekologickou výchovou, jako například Pták roku, Den stromů s projektem 72 hodin, dobrovolnické úklidové akce Ukliďme Česko. Na Den zahrad navštěvujeme vždy některý zámecký park v okolí - Lešná, Kroměříž. Letos to budou Buchlovice a Buchlov.

V letošním roce máme v plánu zábavná odpoledne v každém ročním období, výlety do přírodně zajímavých lokalit, brigády, dále výstavu pana Havrana, pana Oleše a dalších umělců a dobročinnou   akci  KABELKOVÝ VELETRH.

Spolupracujeme se SAFARI KLUBEM a dalšími složkami v obci.

Aktivity Spolku při Obecních slavnostech

Fotogalerie z Obecních slavností

13. 10. 2017 - Podzim v zámeckém parku

Fotogalerie z Podzimu v zámeckém parku