4. 10. František

Zítra: Eliška

fultext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Povinné očkování psů a koček

Ve středu 22.6. se v 15 hodin uskuteční před budovou Obecního úřadu Branky povinné očkování psů a koček proti vzteklině. Zájemci si rovněž mohou nechat naočkovat psy proti psince, parvoviróze a hepatidě, případně zakoupit prostředky na odčervení psů a přípravky proti klíšťatům a blechám. Je možné objednat si také vakcinaci králíků a prasat. Cena: vzteklina 250,–Kč, se psinkovým komplexem 400,–Kč


Publikováno 20. 6. 2022 9:50

Další společný projekt obcí Oravský Podzámok a Branky

Fond.jpg

Obce Oravský Podzámok a Branky spojil další mezinárodní projekt

Samosprávy z Oravy a Moravy chtějí s občany komunikovat efektivněji, pomoci má i interaktivní kiosek.

Oravský Podzámok a severomoravská obec Branky rozvíjejí své přeshraniční partnerství úspěšně a dlouhodobě. Po posledním realizovaném projektu Ze zámku na hrad, který byl zaměřen na zvýšení úrovně poskytovaných služeb v oblasti managementu a propagace kulturního a historického potenciálu obou obcí a skončil v závěru uplynulého roku, připravili a realizují již projekt nový. Zaměřuje se na rozvoj spolupráce a budování efektivních nástrojů komunikace samospráv s obyvateli obcí.

 Aktuální projekt je realizován od května do listopadu 2022 s rozpočtem 20 250 EUR a financován z prostředků Evropské unie a ze Státního rozpočtu SR prostřednictvím programu Interreg V-A 2014-2020 Slovensko - Česká republika.

 Jeho záměrem je zvýšit úroveň přeshraniční spolupráce obou obcí, kapacity a dovednosti místních samospráv v oblasti efektivní komunikace a pro zvýšení participace a aktivnější zapojení obyvatel do komunitního života. Projektem chtějí partnerské samosprávy zvýšit své kompetence v oblasti výkonu veřejné správy společným vytvářením a využíváním inovativních a interaktivních moderních informačních nástrojů komunikace s obyvateli. Takovým se má právě stát interaktivní elektronická platforma, umístěná na webových sídlech obou partnerů i v informačním kiosku v Oravském Podzámku. Připraví ji společně kreovaný tým zástupců obou obcí, jejich jednotlivých složek a přizvaných externích odborníků. V rámci projektu se uskuteční i dva kreativní a pracovní setkání vytvořených týmů, zaměřené na tvorbu formy a obsahu nového nástroje komunikace s obyvateli.

 Projekt je podle slov starosty Oravského Podzámku Mgr. Josefa Záhory určitou reflexí na změnu způsobu komunikace obecních samospráv s občany, způsobenou i téměř dvěma lety epidemických opatření, během kterých se vytratila přímá interakce s obyvateli. Ta byla zaměřena zejména na online komunikaci. I Oravskému Podzámku chybí elektronický interaktivní nástroj, který by umožnil přímé sdílení informací k občanům a naopak – jako zpětné vazby občanů k samosprávě. Chybí i jako nástroj efektivního hodnocení přijatých opatření, který je potřebný pro budování principů participativnosti a poskytoval by obyvatelům větší, aktivnější a přímější schopnost zasahovat a ovlivňovat veřejné rozhodování. Právě takového principy chtějí obě samosprávné v budoucnu podporovat a rozvíjet.

 Vznikající informační platforma umožní sdílet nejen všeobecné informace o dění v oblastech samosprávy, výstavby a investic, ve školství, kultuře či sociální oblasti, ale bude také místem prezentace volnočasových, turistických a sportovních nabídek, prezentace sdružení a spolků. Umožní i spjatou reakci občanů formou minireferend, veřejných hlasování, dotazníků, kvízů či soutěží.

Partnerské obce předpokládají, že tento projekt svojí realizací zvýší úroveň řízení jejich samospráv, vytvoří prostor pro sdílení společných informací a ještě zintenzívní vzájemnou spolupráci.

Oravský Podzámok 5.6.2022

 Miroslav Žabenský

miroslav.zabensky@gmail.com


Publikováno 10. 6. 2022 14:52

Osvědčení o úspoře emisí za rok 2021

Díky naší aktivitě ve třídění odpadů se nám podařilo ušetřit značné množství energie a snížit uhlíkové zatížení našeho životního prostředí. 

Ekokom.jpg


Publikováno 6. 6. 2022 12:26

Plánovaná odstávka elektřiny od poloviny června

Datum konání: 13. 6. 2022

Společnost ČEZ Distribuce nás informovala o plánované odstávce elektřiny v naší obci v níže uvedených termínech. Věnujte, prosím, této informaci pozornost, odstávka el. energie se bude postupně týkat velkého množství domácností v Brankách.

13.6.

17.6.

20.6.

22.6.

24.6.

29.6.


Publikováno 6. 6. 2022 12:19

Cyklobus Bečva v sezóně 2022

Cyklobus.jpg


Publikováno 6. 5. 2022 13:18

Prodej palivového dříví

Palivové dříví.jpg


Publikováno 16. 3. 2022 10:25

Důležité informace MPSV k energiím a finanční tísni

Důležité informace Ministerstva práce a sociálních věcí k přechodu od dodavatele poslední instance a k řešení finanční tísně v souvislosti se zvýšením ceny za energie najdete zde


Publikováno 9. 3. 2022 17:00

Platby poplatků v roce 2022

poplatky 22.jpg


Publikováno 15. 2. 2022 13:12

Nabídka zajímavé práce

WM Agro.jpg


Publikováno 9. 2. 2022 17:09

Pozor na africký mor prasat

20220131_165807_0001.jpg


Publikováno 31. 1. 2022 16:03