Poděkování Zlínskému kraji za dotaci

Datum konání: 5. 6. 2020

Cyklostezka Branky - Poličná

Publikováno 19. 6. 2020 12:57

Prohloubení kvality a účinnosti plánování sociálních služeb

Datum konání: 13. 5. 2020

Mikroregion Valašskomeziříčsko-Kelečsko, jehož členem je i obec Branky v současné době realizuje projekt "Prohloubení kvality a účinnosti plánování sociálních služeb v mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko". Více informací o tomto projektu najdete zde.

Publikováno 13. 5. 2020 7:39

Mokřadní rybník

Datum konání: 23. 4. 2020

Obec Branky zahájí v nejbližších týdnech stavbu mokřadního rybníčku na potoku Srní dolina, který napájí rybník na "farmě" a protéká místní částí Drahy. Na místě, které dosud mnohdy sloužilo jako odkladiště bioodpadu vznikne rybníček, který by měl v době sucha sytit vodou své okolí a za dešťů zpomalit, popř.  zadržet případnou povodňovou vlnu. Zároveň by se měl stát biotopem, kde najdou svůj domov obojživelníci, vodní ptáci a další druhy živočichů.  Rybník bude  napájen pramenem na severní straně a částečně obtékajícím potokem.

Část projektové dokumentace zde:

b1 Situace s KN.pdf

b2 SITUACE S KN - DOTČENÉ PARCELY.pdf

C4 KOORDINAČNÍ SITUACE S KN.pdf

Publikováno 23. 4. 2020 14:54

Terénní úpravy - výstavba mokřadů a mokřadní nádrže v obci Branky

Datum konání: 2. 3. 2020

Mokřady.jpg

Publikováno 2. 3. 2020 14:53

Seniorská obálka

Datum konání: 6. 12. 2019

Co to je seniorská obálka?

Seniorská obálka pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením v tísni a ohrožení zdraví nebo života. Často se stává, že přivolaní zdravotníci záchranné zdravotní služby, hasiči nebo policisté nemají o osobě, v jejíž domácnosti zasahují, potřebné informace.

Tomu by měla zamezit seniorská obálka, kterou tvoří:

• plastová obálka s magnetickým proužkem k přichycení na lednici v domácnosti
  • formulář I.C.E. karta s praktickými informacemi o osobě v domácnosti
  • pravidla pro vyplnění

Další důležité informace najdete v odkazech.

Seniorská obálka.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko_BW.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko_TISK.pdf

ICE_pokyny_2019_A4.pdf

ICE_pokyny_2019_A4_TISK.pdf

Publikováno 6. 12. 2019 11:18

Ochrana melioračních a zpevňujících dřevin - stavba drátěných oplocenek

Datum konání: 3. 10. 2019

Projekt Ochrana melioračních a zpevňujících dřevin - stavba drátěných oplocenek je spolufinancován Evropskou unií.  Cílem projektu je hromadná ochrana melioračních a zpevňujících dřevin před okusem zvěří. Zajištění mimoprodukčních a celospolečenských funkcí lesa a vyšší stability porostů.

logo_EU.jpg

Logo MZe - bez CR.jpg

Publikováno 3. 10. 2019 13:42

Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku

Logo.JPG

FOND MALÝCH PROJEKTŮ

Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku

Celkové náklady:              23 285,20 EUR

Výška příspěvku EFRR:   19 792,42 EUR

Konečný uživatel:              Obec Branky

Obec Oravský Podzámok

Doba realizace:                  1.9. 2019 - 31.8. 2020

Anotace: "Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku" je společným projektem přeshraniční spolupráce obcí Branky (ČR) a Oravského Podzámku (SR). Jednotícím prvkem jsou dlouhodobé enviromentální snahy místních aktérů obou partnerů s vizí "rok v parku - děti venku". Cílem projektu je rozšířit enviromentální aktivity mezi děti a žáky obou zapojených partnerů interaktivní formou a ukázat jim, že trávit svůj volný čas venku s kamarády a bez sociálních sítí může být i zábava. Během realizace projektu se uskuteční tři společné akce v přírodním prostředí zámeckého parku v Brankách a v Oravském Podzámku. Výsledkem projektu je zkvalitnění úrovně institucionálních kapacit vzájemné přeshraniční spolupráce a rozvoj kladného vztahu k životnímu prostředí, enviromentální výchově a vzdělání.

Publikováno 16. 9. 2019 10:53

Služba pro stavebníky

Datum konání: 14. 8. 2019

Zlínský kraj spustil bezplatnou službu UtilityReport, díky které mohou stavebníci podávat hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci sítí všem územně dotčeným správcům inženýrských sítí najednou a z jednoho místa pomocí webové aplikace. Adresa pro vstup je https://site.kr-zlinsky.cz.

Publikováno 14. 8. 2019 9:22

Poděkování Zlínskému kraji za poskytnutou dotaci

Kůrovec.jpg

Publikováno 22. 10. 2018 14:28