20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Úvod > Život v obci > Spolky v obci > Divadlo v Brankách

Divadlo v Brankách

Historie začátků divadla v Brankách se datuje do doby, která se vyznačuje euforií sokolského členstva a to zejména v 30. letech 20. století. Sokol, založený v Brankách 15. 2. 1920 v počátcích 23 členný byl později hlavní silou tělovýchovných aktivit v obci a rovněž kulturního dění. Divadlo přispívalo k vlasteneckému uvědomění venkova.
Mikeš
1934 - Zelené království, Honza a Krakonoš, Vítězství lásky, Nejlepší holka, V černé rokli
1935 - Přednosta stanice, Zlatý liják, Padla rosa na kámen, Strýček Křópal
1936 - Cigánečka, Splašený kůň, Myslivečka, Charleyova teta, Srdíčko z lásky
1937 - Sibiročka, Prodaná nevěsta - parodie, Hřích lesního Křikavy, Čertovské námluvy
1938 - Děvčátko s milionem, Pasekáři
1939 - Cestička ke štěstí
1940 - Bačova dcera, Pohádka z lesního království
1945 - 1946 - Lešetínský kovář, Otec svého syna, Poslední muž, Had a Eva, Sirotek v Radhošti, Zakletá země
1947 - Na naše písnička česká, Pohádka lesní samoty
1948 - Bouřlivé dni
1949 - Giovali
Po přestávce byly sehrány v letech 60. - 80.  minulého století hry:

Divá Bára, Lucerna, Mořská panna, Na tý louce zelený, Perly pany Serafinky, Maryša, Ženský zákon, Paličova dcera, Muziky, muziky a další.

Bouřlivé dny

Obrázky nejen z těchto představení můžete shlédnout ve fotogalerii.

Seděla pod borovičkou

V roce 1997 se divadlo opět vrátilo. Nikoliv však pod záštitou Sokola, ale díky nadšení a zápalu několika braneckých občanů.

Hra "Seděla pod borovičkou, aneb myslivci, mládenci ze zlata." měla veliký úspěch. Celkem se tohle představení odehrálo 11krát a to i v okolních obcích (Kunovice, Kelč, Rouské, Hovězí,...).

--------------------------------------------------------------------------------
O tři roky později, tedy v roce 2000 byla Braneckým ochotnickým spolkem uvedena hra "Na potoce za mlýnicí". Stejně jako předchozí i tato hra měla komický charakter. Hrála se 5 krát
Právě letos slaví Branecký ochotnický spolek 10. výročí vzniku a to chce oslavit uvedením nově nastudované hry "Sládci", která svým dějem nevybočuje s charakteru předešlých her.

Motto:" I malý šašek umí udělat velký cirkus" tak i nadále setrvává a odplatou za věnovaný čas a úsilí herců, jak doufáme, bude nejen naplněné hlediště, ale především smích diváků.

Fotografie z divadelního představení SládciSládci

Fotografie ze zkoušek

Fotografie zúčastněných osob

Fotografie z představení