25. 5. Viola

Zítra: Filip

Úvod > Život v obci > Spolky v obci > Spolek pro obnovu zámeckého parku

Spolek pro obnovu zámeckého parku

Na podzim roku 2013 se v Brankách začala formovat skupina lidí, jejímž cílem byla obnova zámeckého parku. Začali jsme brigádami. V r. 2014 jsme založili neformální Spolek pro obnovu zámeckého parku. Pořádali jsme zábavná odpoledne zaměřená na ekologii, ale i umění a workshopy. Zúčastnili jsme se také voleb v r. 2014 a máme v zastupitelstvu dva členy.

1.4. 2015 jsme založili oficiální SPOLEK PRO OBNOVU ZÁMECKÉHO PARKU. Naše činnosti se stále rozšiřují, kromě již zmiňovaného, spolupracujeme s ochránci přírody a ornitology. Vyvěsili jsme v parku budky a krmítka pro ptáky - vyrobené místními občany. Účastníme se celorepublikových akcí s ekologickou výchovou, jako například Pták roku, Den stromů s projektem 72 hodin, dobrovolnické úklidové akce Ukliďme Česko. Na Den zahrad navštěvujeme vždy některý zámecký park v okolí - Lešná, Kroměříž. Letos to budou Buchlovice a Buchlov.

V letošním roce máme v plánu zábavná odpoledne v každém ročním období, výlety do přírodně zajímavých lokalit, brigády, dále výstavu pana Havrana, pana Oleše a dalších umělců a dobročinnou   akci  KABELKOVÝ VELETRH.

Spolupracujeme se SAFARI KLUBEM a dalšími složkami v obci.

Aktivity Spolku při Obecních slavnostech

Fotogalerie z Obecních slavností

13. 10. 2017 - Podzim v zámeckém parku

Fotogalerie z Podzimu v zámeckém parku

Činnost spolku v roce 2018

V roce 2018 byla hlavní činností Spolku pro obnovu zámeckého parku realizace projektu „AUTOBUS ZASTAVUJE – ENVIMÍSTA PŘEDSTAVUJE“, který byl vybrán a finančně podpořen Zlínským krajem.

V první kreativní soutěži „Ze starého nové“ bylo oceněno všech 19 účastníků. Hlavní cenou byl  zájezd pro 2 osoby do KOVOZOO ve Starém Městě a Parku Rochus. Zájezd se všem účastníkům moc líbil.kovozoo.jpg

Druhá literárně – výtvarná soutěž „Chtěl bych si adoptovat zvíře“ již měla mnohem více účastníků, nejen z Branek, ale i z Polic, Choryně a dalších vesnic z okolí. Jako vždy získali výherci diplom, tričko a účast na zájezdě pro 2 osoby. Tentokrát to bylo do Envicentra ve Vysokém Poli a do ZOO Zlín. vysoké.JPG

Ve třetí soutěži „Dobrota z regionálních potravin“ bylo více dospělých, kteří nejen poslali recepty, ale dobroty také připravili.

Na akci „PODZIM V ZÁMECKÉM PARKU“ jsme tak mohli ochutnat mnoho pomazánek, pečiva,  moštů i zdravých sladkostí. Také jsme si pod vedením Ing. Pavly Markové poprvé prošli novou stromovou stezku a dále se zapojili do projektu 72 hodin a zrealizovali Výstavu na stromech. Pro výherce kulinářské soutěže byl odměnou zájezd do Centra Veronica v Hostětíně a Živé vody v Modré.

školení.JPGJiž tradičně jsme se zúčastnili celostátní dobrovolnické akce „UKLIĎME SVĚT – UKLIĎME ČESKO“. Letos jsme nasbírali 5 pytlů netříděného odpadu a vytvořili hmyzí domeček v parku.

Je potěšující, že se k této akci přidává stále více dobrovolníků z naší obce.

Rok 2018 jsme zakončili vyhlášením poslední soutěže „Proč chováme kozy?“ Výherci pojedou na jaře na kozí farmu Zerlina do Rožnova pod Radhoštěm a do záchranné stanice v Bartošovicích.cedule.JPG

Rok 2019 jsme zahájili uspořádáním 1. společenského plesu, který se snad vydařil. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem za pomoc i za sponzorské dary.

V dubnu plánujeme zimní běh parkem. Těšíme se na Vaši účast.

Činnost spolku v roce 2019

V neděli 28.4.2019 se uskutečnil poslední výlet z projektu "AUTOBUS ZASTAVUJE - ENVIMÍSTA PŘEDSTAVUJE". Projekt byl spolufinancován Zlínským krajem. Tentokrát se výherci výtvarně - literární soutěže "Proč chováme kozy?" podívali na kozí farmu Zerlina v Rožnově pod Radhoštěm a do Záchranné stanice v Bartošovicích.

P4280230.JPG P4280232.JPG P4280244.JPG P4280251.JPG