24. 8. Bartoloměj

Úvod > Život v obci > Spolky v obci > Český svaz žen

Český svaz žen  Svaz-žen-logo.jpg

Činnost svazu v roce 2019

Začátek roku proběhl v duchu příprav dvou větších akcí. První byla spolupráce se Spolkem pro obnovu zámeckého parku na přípravě a průběhu I. Společenského plesu, který se velmi vydařil. V úterý 5. března proběhla výroční členská schůze. Zhodnotily jsme uplynulý rok a seznámily jsme se s plánem akcí na rok letošní. Při výborném pohoštění jsme současně oslavily i svátek MDŽ a popřály členkám, která slaví v letošním roce kulatiny.  Ve středu 10. dubna jsme v Brankách přivítaly Okresní shromáždění žen vsetínského okresu za účasti zástupkyň všech základních organizací a členek krajské rady ze Zlína p. Aleny Reiskupové, Bc. Kateřiny Kupčíkové a Hany Konigové. Prvním bodem programu byla procházka zámeckým parkem, po níž následovalo společné shromáždění ve společenské místnosti mateřské školy. Pro přítomné kolegyně jsme připravily chutné pohoštění, hostem programu byl i starosta, který hovořil o minulosti a současnosti života v obci. V zábavné části programu vystoupil míčový žonglér Charalambos Bursas, kytaristka Monika Juříčková a dále jsme se bavily soutěžemi a kvízy.

P1010222.JPG P1010229.JPG P1010228.JPG P1010235.JPG P1010240.JPG

V květnu jsme reprezentovaly braneckou organizaci na krajském shromáždění v Kostelci u Zlína, kde jsme závodily v branných disciplínách. Soutěž vyhrál okres Vsetín, odměnou nám byl zlatý pohár a medaile.

DSCN4277.JPG DSCN4334.JPG DSCN4343.JPG DSCN4368.JPG DSCN4371.JPG

V zámeckém parku jsme 4. června zorganizovaly svatodušní smaženici, akci jsme pořádaly poprvé a měla velký úspěch. Upekly jsme několik druhů sladkostí, uvařily kávu a usmažily asi 70 vajec. Věříme, že jsme tím založily pěknou tradici, kterou bychom chtěly zopakovat i v příštích letech.

DSCN4393.JPG DSCN4395.JPG DSCN4397.JPG DSCN4398.JPG DSCN4401.JPG DSCN4402.JPG