12. 12. Simona

Zítra: Lucie

fultext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky v obci > Divadlo v Brankách

Divadlo v Brankách

Historie začátků divadla v Brankách se datuje do doby, která se vyznačuje euforií sokolského členstva a to zejména v 30. letech 20. století. Sokol, založený v Brankách 15. 2. 1920 v počátcích 23 členný byl později hlavní silou tělovýchovných aktivit v obci a rovněž kulturního dění. Divadlo přispívalo k vlasteneckému uvědomění venkova.
Mikeš
1934 - Zelené království, Honza a Krakonoš, Vítězství lásky, Nejlepší holka, V černé rokli
1935 - Přednosta stanice, Zlatý liják, Padla rosa na kámen, Strýček Křópal
1936 - Cigánečka, Splašený kůň, Myslivečka, Charleyova teta, Srdíčko z lásky
1937 - Sibiročka, Prodaná nevěsta - parodie, Hřích lesního Křikavy, Čertovské námluvy
1938 - Děvčátko s milionem, Pasekáři
1939 - Cestička ke štěstí
1940 - Bačova dcera, Pohádka z lesního království
1945 - 1946 - Lešetínský kovář, Otec svého syna, Poslední muž, Had a Eva, Sirotek v Radhošti, Zakletá země
1947 - Na naše písnička česká, Pohádka lesní samoty
1948 - Bouřlivé dni
1949 - Giovali
Po přestávce byly sehrány v letech 60. - 80.  minulého století hry:

Divá Bára, Lucerna, Mořská panna, Na tý louce zelený, Perly pany Serafinky, Maryša, Ženský zákon, Paličova dcera, Muziky, muziky a další.

Bouřlivé dny

Obrázky nejen z těchto představení můžete shlédnout ve fotogalerii.

Seděla pod borovičkou

V roce 1997 se divadlo opět vrátilo. Nikoliv však pod záštitou Sokola, ale díky nadšení a zápalu několika braneckých občanů.

Hra "Seděla pod borovičkou, aneb myslivci, mládenci ze zlata." měla veliký úspěch. Celkem se tohle představení odehrálo 11krát a to i v okolních obcích (Kunovice, Kelč, Rouské, Hovězí,...).

--------------------------------------------------------------------------------
O tři roky později, tedy v roce 2000 byla Braneckým ochotnickým spolkem uvedena hra "Na potoce za mlýnicí". Stejně jako předchozí i tato hra měla komický charakter. Hrála se 5 krát
--------------------------------------------------------------------------------
Právě letos slaví Branecký ochotnický spolek 10. výročí vzniku a to chce oslavit uvedením nově nastudované hry "Sládci", která svým dějem nevybočuje s charakteru předešlých her.

Motto:" I malý šašek umí udělat velký cirkus" tak i nadále setrvává a odplatou za věnovaný čas a úsilí herců, jak doufáme, bude nejen naplněné hlediště, ale především smích diváků.

--------------------------------------------------------------------------------

Fotografie z divadelního představení SládciSládci

Fotografie ze zkoušek

Fotografie zúčastněných osob

Fotografie z představení

Fotografie ze zákulisí

Fotografie z toho, co se dělo po představení

 

ZASetiTUPITELÉ

V květnu 2019 po dlouhých dvanácti letech čekání uvedl Branecký divadelní spolek satirickou hru ZASetiTUPITELÉ. Děj hry přivádí obecenstvo na jednání místního zastupitelstva, ze kterého postupně vyplyne, že není zásadního rozdílu mezi politikou "velkou" a komunální. I zastupitelé se musí vyrovnat s korupcí, střetem zájmu, hloupostí a populismem... A i tady platí, že nejvíc času se věnuje těm největším hloupostem. Hra měla velký úspěch a jak páteční, tak sobotní představení měly vyprodáno. Obsazení: Jiří Dufek - Starosta (zkušený politik a praktik), Ladislava Jašíčková - zapisovatelka Libuška (snaživá asistentka)

Marek Juráň - pan Nemytý (zástupce hazardní lobby), Ilona Juráňová - Hanka (zastupitelka, mladá učitelka), Jiří Mikulec - Aleš (zastupitel, sportovec, jednoduchý člověk), Věra Dufková - Jarmila (zastupitelka, důchodkyně), Bronislav Ševčík - Lojza Kovář (zastupitel, podnikatel), Stanislav Šurin - pan Hladný (dopravní policista), Marta Placková  - Marie (rázná žena z lidu), Veronika Jakešová - režisér a producent, Jan Petružela - zvukař

fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-66.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-106.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-114.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-65.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-161.jpg

fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-125.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-110.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-178.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-162.jpg fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-187.jpg