12. 12. Simona

Novější 1 3

Seniorská obálka

Datum konání: 6. 12. 2019

Co to je seniorská obálka?

Seniorská obálka pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením v tísni a ohrožení zdraví nebo života. Často se stává, že přivolaní zdravotníci záchranné zdravotní služby, hasiči nebo policisté nemají o osobě, v jejíž domácnosti zasahují, potřebné informace.

Tomu by měla zamezit seniorská obálka, kterou tvoří:

• plastová obálka s magnetickým proužkem k přichycení na lednici v domácnosti
  • formulář I.C.E. karta s praktickými informacemi o osobě v domácnosti
  • pravidla pro vyplnění

Další důležité informace najdete v odkazech.

Seniorská obálka.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko_BW.pdf

ICE_form_VelMez-Kelcsko_TISK.pdf

ICE_pokyny_2019_A4.pdf

ICE_pokyny_2019_A4_TISK.pdf

Publikováno 6. 12. 2019 11:18

Dobročinná sbírka pro dětskou onkologii Brno

Datum konání: 14. 11. 2019 - 14. 12. 2019

Naše obec se i díky Vám už popáté zapojuje do podpory dobročinné finanční sbírky pro dětskou onkologii v Brně a pro Jonáška Brázdila ze Záříčí. Sbírka začala 14. listopadu a potrvá až do 14. prosince, kdy vyvrcholí Vánočním koncertem v Loukově. Zapečetěné pokladničky, do nichž můžete přispět, najdete v kanceláři obecního úřadu a v prodejně COOP Jednota.

Publikováno 14. 11. 2019 13:51

Povinné čipování psů

Datum konání: 9. 10. 2019 - 31. 12. 2019

Státní veterinární správa připomíná majitelům psů jejich povinnost nechat čipovat své psy do konce prosince 2019. Více informací najdete v odkazu.

Čipování psů

Publikováno 9. 10. 2019 10:37

Ochrana melioračních a zpevňujících dřevin - stavba drátěných oplocenek

Datum konání: 3. 10. 2019

Projekt Ochrana melioračních a zpevňujících dřevin - stavba drátěných oplocenek je spolufinancován Evropskou unií.  Cílem projektu je hromadná ochrana melioračních a zpevňujících dřevin před okusem zvěří. Zajištění mimoprodukčních a celospolečenských funkcí lesa a vyšší stability porostů.

logo_EU.jpg

Logo MZe - bez CR.jpg

Publikováno 3. 10. 2019 13:42

Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku

Logo.JPG

FOND MALÝCH PROJEKTŮ

Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku

Celkové náklady:              23 285,20 EUR

Výška příspěvku EFRR:   19 792,42 EUR

Konečný uživatel:              Obec Branky

Obec Oravský Podzámok

Doba realizace:                  1.9. 2019 - 31.8. 2020

Anotace: "Rok v zámeckém parku v Brankách a v Oravském Podzámku" je společným projektem přeshraniční spolupráce obcí Branky (ČR) a Oravského Podzámku (SR). Jednotícím prvkem jsou dlouhodobé enviromentální snahy místních aktérů obou partnerů s vizí "rok v parku - děti venku". Cílem projektu je rozšířit enviromentální aktivity mezi děti a žáky obou zapojených partnerů interaktivní formou a ukázat jim, že trávit svůj volný čas venku s kamarády a bez sociálních sítí může být i zábava. Během realizace projektu se uskuteční tři společné akce v přírodním prostředí zámeckého parku v Brankách a v Oravském Podzámku. Výsledkem projektu je zkvalitnění úrovně institucionálních kapacit vzájemné přeshraniční spolupráce a rozvoj kladného vztahu k životnímu prostředí, enviromentální výchově a vzdělání.

Publikováno 16. 9. 2019 10:53

Služba pro stavebníky

Datum konání: 14. 8. 2019

Zlínský kraj spustil bezplatnou službu UtilityReport, díky které mohou stavebníci podávat hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci sítí všem územně dotčeným správcům inženýrských sítí najednou a z jednoho místa pomocí webové aplikace. Adresa pro vstup je https://site.kr-zlinsky.cz.

Publikováno 14. 8. 2019 9:22

Změna č. 1 Územního plánu Branky

Odkaz na dokumentaci k projednávané Změně č. 1 ÚP Branky najdete tady.

Publikováno 30. 1. 2019 12:34

Platby poplatků

Datum konání: 14. 1. 2019 - 31. 3. 2019

Platby poplatků na rok 2019

Pokud máte zájem platit poplatky bankovním převodem, hned za variabilní symbol napište číslo popisné Vašeho domu, abychom si mohli zaplacenou částku ztotožnit s Vámi. Za každého dalšího psa se platí 150,- Kč navíc. Děkujeme.

poplatky 19.jpg

Publikováno 14. 1. 2019 11:26

Výsledky Tříkrálové sbírky

V sobotu 5. ledna prošly naší obcí čtyři skupiny tříkrálových koledníků. Díky jejich píli a Vaší laskavosti se na dobročinné účely podařilo vysbírat 23 107,-Kč.

aktuálně.JPG

Publikováno 7. 1. 2019 9:30

Výsledky ustavujícího zastupitelstva

Ve středu 31.10. se uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva Obce Branky vzešlého z komunálních voleb. Starostou obce byl zvolen pan František Svoboda, místostarostou pan Anton Pastorek. Do zbývajících míst v Radě obce byli zvoleni pan Josef Havran, pan Petr Menšík a pan Petr Zmuda. Předsedou finančního výboru byl zvolen pan Zdeněk Marek, kontrolního výboru paní Blanka Palátová, kulturního výboru paní Věra Slámová a Sboru pro občanské záležitosti bude předsedat paní Dáša Bazalková.

Publikováno 1. 11. 2018 9:43

Novější 1 3